راهنمای نویسندگان

مقالات باید به زبان فارسی و با فرمت لاتک نوشته شود. استایل لاتک را میتوانید از اینجا دانلود نمایید. در نوشتن مقالات حتما از این استایل باید استفاده شود. حداکثر تعداد صفحات و موارد دیگر جهت راهنمایی نویسندگان در فایل پی دی اف آمده است. نویسندگان در هنگام ارسال مقاله جهت داوری، باید فایل pdf کل مقاله که با استایل لاتک این نشریه تهیه شده است و یک فایل word تک صفحه‌ای شامل چکیده فارسی و انگلیسی مقاله مطابق این فرمت را ارسال نمایند. مقالات پذیرفته شده باید سورس لاتک مقاله را نیز ارسال نمایند. مقالاتی که فرمت و تعداد صفحات مجاز را به درستی و کاملا رعایت نکرده باشند تحت داوری قرار نخواهند گرفت.

مقالات قابل چاپ در نشریه به صورت مقالات کامل پژوهشی می باشد.

به شرط رعایت اصول زیر، مقاله­ های ارسالی جهت چاپ در نشریه، تحت داوری قرار می‌گیرد:

فرمت نگارش مقاله برای این نشریه و تعداد صفحات مجاز  که درفایل پی دی اف  مشخص شده است، به طور کامل رعایت شده باشد.

مقالات ارسالی نباید در هیچ مجله داخلی و یا خارجی چاپ شده باشد و یا در حال داوری باشد.

در صورتی که بخشی از این مقاله قبلا در کنفرانسی ارایه شده است، به طور مشخص تفاوت های دو مقاله در خود مقاله ذکر گردیده است و به طور مناسب ارجاع‌دهی شده است.

مقاله، کار اصیل پژوهشی نویسنده / نویسندگان است.  هیچ بخشی از مقاله برگرفته شده کامل (کپی) از انتشارات پیشین نیست و در صورت استفاده از مراجع دیگر، اصول اخلاقی نگارش به آن­ها استفاده شده است.

نتایج کلیدی مقاله به زبان دیگری انتشار نیافته است. نویسنده متعهد می شود که تمام نتایج ارایه شده در مقاله درست و مراحل تعریف، اجرا و مستند سازی پژوهش مطابق اصول اخلاقی پژوهشی است.

در صورتی که نیاز به تصحیح مقاله باشد، تصحیحات باید منحصرا محدود به موارد ذکر شده باشد. در سایر موارد نویسنده لازم است سردبیر را در جریان هر گونه تغییر و یا تصحیح دیگری قرار دهد. در هر صورت مسئولیت صحت و سقم مطالب بر عهده نویسنده خواهد بود.

نویسندگان و ترتیب اسامی آنها در هیچ مرحله ای قابل تغییر نیست و در صورت تغییر اسامی یا ترتیب آنها، مقاله از ادامه فرایند داوری حذف خواهد شد.

تعداد دقیق نویسندگان به همراه مشخصات کامل نویسندگان در فرم ارسال مقاله باید تکمیل شود. در صورتی که تعداد نویسندگان در فرم ارسال مقاله با تعداد نویسندگان در فایل مقاله متفاوت باشد مقاله بررسی نخواهد شد.


 دانشجویان شاغل به تحصیل که می‌خواهند از افیلیشن و ایمیل دانشگاهی استفاده نمایند، حتما باید پژوهش زیر نظر یک عضو هیات علمی انجام شده باشد که در گروه نویسندگان مقاله نیز قرار داشته باشد.
 

نویسنده گرامی جهت تسریع در روند داوری می‌تواند چهار داور در زمینه مقاله خود (از دانشگاه‌های دیگر) همراه با مشخصات کامل (نام دانشگاه، ایمیل دانشگاهی، مرتبه علمی، تخصص و شماره تماس) در هنگام ارسال مقاله از طریق سامانه ارسال مقالات به ما معرفی نماید.


برای داوران پیشنهادی به نشریه در هنگام ارسال مقاله، به شرایط زیر دقت فرمایید:


* از دانشگاه محل خدمت هیچ کدام از مولفین مقاله نباشند.
* با رتبه علمی استادیار (آموزشی یا پژوهشی) یا بالاتر باشند.
* هیچ رابطه استاد (استاد راهنما و یا استاد مشاور) و دانشجویی و یا رابطه خویشاوندی با هیچ کدام از نویسندگان محترم نداشته باشند.
* آدرس محل کار (دانشگاه یا پژوهشگاه، دانشکده و یا پژوهشکده) داور پیشنهادی کاملاً مشخص باشد.
* دارای ایمیل دانشگاهی و یا مرکز پژوهشی و یا مرتبط با محل کار باشد.
* دارای تخصص و مقالات چاپ شده معتبر در زمینه موضوع مقاله ارسالی باشد.

 


حداکثر تا یک هفته پس از ارسال هر مقاله در سامانه، با کلیه نویسندگان آن مقاله که در سامانه مشخص شده است از طریق دفتر نشریه به صورت ایمیلی تماس گرفته می‌شود و کلیه نویسندگان مقاله باید همکاری در این مقاله به عنوان یکی از نویسندگان مقاله را از طریق پاسخ به همان ایمیل تایید کنند. در صورت عدم دریافت پاسخِ ایمیل تاییدِ هرکدام از نویسندگان مقاله، مقاله وارد فرایند داوری نخواهد شد. لذا از نویسندگان هر مقاله خواهشمندیم پاسخ به ایمیلِ درخواست تایید را فراموش نکنند.

 

  نوسندگان محترم لطفا صفحه اصول اخلاقی انتشار مقالهرا ملاحظه کنید

 

 فایلهای مورد نیاز: